בית ספר מילקן

בית ספר מילקן אריאל

דבר היועצת

בעקבות גל הטרור

מכתב להורים מאת ד"ר יוכי סימן-טוב, מנהלת היחידה להתמודדות במצבי לחץ וחירום באגף השירות הפסיכולוגי ייעוצי, בעקבות גל הטרור אשר שוטף את הארץ בימים האחרונים:

כיצד לנהוג במצב חירום עם הילדים

התמודדות במצבי לחץ וחירות

סדנה להורים בנושא חינוך למיניות בריאה

בתאריך 10/6 קיימנו סדנה להורי שכבת כיתה ג' בנושא חינוך למיניות בריאה. הסדנה עסקה בנושאים בוערים וחשובים כגון מהי התפתחות מינית נורמטיבית, נורות אדומות בנושא המיני, שוחחנו על החשיפה הרבה הקיימת בימינו, איך לדבר עם הילד על השאלה "איך מגיעים ילדים לעולם" וניפצנו מיתוסים רווחים.מצורפת מצגת בנושא "ממיניות נורמטיבית למיניות לא נורמטיבית".בכל שאלה אני כאן לרשותכם....

חינוך למיניות בריאה

בימים אלו התחלנו בתכנית מניעה "חינוך למיניות בריאה". התכנית הינה תכנית התפתחותית בכל שכבות הגיל והיא מלווה את הילדים בגדילתם ובהתפתחותם בתחום הגופני-פיזיולוגי, התחום האישי-רגשי ובתחום הבין-אישי-סביבתי.

שנה טובה

ברכה לשנה החדשהקצת על עצמי ועל תפקיד היועצת

התמודדות עם שינויים והתחלות חדשות

לקראת פתיחת שנת הלימודים הורים רבים מוטרדים מהמעבר והקליטה של ילדיהם בכיתה א' ובבית הספר בפעם הראשונה. החזרה מהחופש הגדול לשנת לימודים חדשה דורשת מן הילדים (וגם מההורים) הסתגלות מחודשת למסגרת. לעיתים מדובר במסגרת חדשה של ממש: ילדים הנכנסים למשפחתון, גן ילדים לכיתה א' או אחרים שעברו דירה או לגן/בית ספר חדש.

איך להעצים את הקשר הבין אישי

איך בונים הערכה עצמית,עצמיות ודימוי עצמי?

יש להאזין לרגשות הילד, להכיר בהם ולקבלם. לנהוג בילד בכבוד, לקבל אותו כפי שהוא. לשבח את הילד בצורה מובחנת. לנהוג בילד בהגינות.

"אין לך דבר בלתי שווה מהתייחסות שווה לאלה שאינם שווים".

דף נהלים למבחנים מותאמים . "ההתאמות הדידקטיות כמשקפיים של התלמיד עם לקות הלמידה".

הטיפול בפרט בבית ספר מילקן

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA